Korzystanie z ekstraktów roślinnych

Czym właściwie są orzechy piorące?
Orzechy piorące pochodzą z terenów Indii i Nepalu, gdzie stanowią naturalny detergent stosowany do prania jak i do zmiękczania wody. Co sprawia, że są tak wyjątkowe? Oczywiście – saponina. To substancja zawarta w łupinach wykazująca zdolność do obniżania napięcia powierzchniowego wody, a więc jest naturalnym detergentem, który pieniąc się odtłuszcza, myje i oczyszcza. To naturalne mydło pochodzące prosto od roślin ulegające całkowicie biodegradacji. Oprócz swoich właściwości piorących i orzechy mają inną bardzo ważną zaletę: są doskonałe dla alergików, osób cierpiących na choroby skórne, a także nadają się do pielęgnacji ubrań przeznaczonych dla delikatnej niemowlęcej skóry. W swojej naturalnej postaci mają mocny, charakterystyczny zapach – jednak po zetknięciu z wodą i stworzeniu roztworu tracą go, a oczyszczone ubrania są neutralne i wolne od jakiegokolwiek uciążliwego zapachu.


Czy można korzystać z samych ekstraktów roślinnych?
Wiele gospodyń domowych korzysta np. z owoców rośliny Sapindus Mukorossi nazywane orzechami piorącymi. Można dodać kilka orzechów do prania. Podczas prania z orzechów wypłukiwana jest substancja powierzchniowo czynna saponina. Skutecznie zmiękcza wodę i pieni się. Prócz korzystnej saponiny z orzechów są wypłukiwane garbniki i barwniki. Powoduje to, że prane tkaniny żółkną. Sporządzanie ekstraktu z orzechów na gorąco lub zimno i dodawanie go do prania daje identyczny skutek. Ponadto ekstrakt szybko zaczyna się psuć i wtedy niekorzystnie wpływać na zdrowie.

Ekstrakty i oszustwa.
Wiedząc jakie problemy niesie przechowywanie ekstraktu zainteresowała nas oferta sklepów ekologicznych internetowych. Udało nam się kupić ekstrakty z orzechów w formie płynnej. Po badaniach okazało się, że jest to melasa z trzciny cukrowej. Nie mieliśmy odwagi wypróbować. Oby oszukanych było niewielu.

 


EcoVariant Sp. z o.o.
Sobótka 83 B, 63-450 Sobótka k/Ostrowa Wielkopolskiego 
Tel. +48 627341232 E-mail: biuro@ecovariant.pl
NIP 622-2795-581, REGON 364780800
Nr KRS nr: 0000623194,
Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy - Poznań Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Kapitał zakładowy 400 000,00zł.
Konto bankowe BZWBK-PLN: 83 1090 1160 0000 0001 3299 3265
W celu uzyskania Arkuszy Danych Składników przeznaczony dla personelu medycznego prosimy o kontakt pod nr tel. +48 627341232 w godzinach 8-16 lub biuro@ecovariant.pl


Powrót na górę strony